پزشکی و سلامت

موضوع مهم خواب و استراحت

موضوع مهم خواب و استراحت

موضوع مهم خواب و استراحت

Main topic : Sleep and rest

خواب راحت انرژی ما را برای تمام روز فراهم میکند. هر روز بر تعداد افرادی که به اختلال خواب دچار می شوند، افزوده می شود : درگیری ها و پیچیدگی های زندگی روزانه گاهی باعث می شود نتوانیم وقتی برای خواب و استراحت کافی پیدا کنیم. Beurer با دستگاه های تخصصی SleeppLine در زمینه خواب و استراحت، مجموعه کاملی در زمینه سلامت خواب و فعالیت روزانه را ارائه می دهد. بهتر است ابتدا نگاهی بر موضوع خواب بیندازیم :

خواب – چرا به خواب نیاز داریم؟

تمامی عملکردهای بدن بهبود می یابند، عملکرد اندامها به وضعیت عادی آن باز می گردد، سلولهای آسیب دیده و لایه های سلولی ترمیم می شوند و شبکه های عصبی تشکیل و حافظه تثبیت می شود. به این ترتیب می توانیم هر روز چیز تازه ای یاد بگیریم.

چگونه می خوابیم؟

معمولا 5 تا 15 دقیقه طول می کشد تا به خواب رویم و 7 تا 8 ساعت می خوابیم. چرخه خواب از 4 تا 5 مرحله 90 دقیقه ای تشکیل شده است.  ما در طول شب بدون آن که آگاه باشیم 10 تا 20 دفعه به طور موقتی بیدار می شویم و 5 تا 10 بار می چرخیم. در طول شب ما چندین بار رویا می بینیم که عمیق ترین آنها بین 2 تا 4 بامداد اتفاق می افتد. به طور متوسط بدن در طول شب 500 میلی لیتر مایعات از دست می دهد.

مشکلات مربوط به خواب کدامند؟

انواع مختلف اختلال خواب وجود دارد که هر کدام هم علائم متفاوتی دارند. سخت به خواب رفتن و یا بی خوابی در طول شب insomnia بشدت رایج است. خواب آلودگی در روز نیز یکی از مشکلات معمول می باشد. به اختلالاتی مانند در خواب راه رفتن یا خوابگردی، دیدن کابوس، حرف زدن در خواب قروچه، نابهنجاری خواب parasomnia گفته می شود. وقفه تنفس هنگام خواب Sleep apnoea و خروپف از جمله اختلالات تنفسی مربوط به خواب هستند.

عواقب احتمالی اختلالات خواب چه هستند؟

عوارض بی خوابی های شبانه در هر شخص فرق میکند. واکنش هر شخص به بی خوابی با دیگری متفاوت است مانند بی حوصلگی و خستگی در طول روز، سردرد، اختلال متابولیکی، بالا رفتن میزان قندخون، اضافه وزن و فشار خون بالا. بعضی از کم شدن تمرکز، تحریک پذیری، حساسیت، از دست دادن انگیزه و ابتلا به استرس شکایت می کنند. فقدان خواب می تواند به افسردگی، بیماری های قلبی و دیابت نیز منجر شود.

Beurer می تواند به شما کمک کند. مجموعه محصولات SleepLine را متخصصان ما تولید کرده و از نظر پزشکی مورد آزمایش قرار داده اند.

BEURER , نیکامد , گرمازا 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.